Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Vybavili jsme naše Tréninkové centrum výukovým robotickým pracovištěm
Autor: HŽP Datum publikování: 26.03.2018

kuka2.jpg

To, že monotónní a namáhavou práci stále ve větší míře zastávají roboti či jiné automatické manipulátory se stalo v HŽP již standardem. Zvyšující se úroveň automatizace s sebou ale přináší potřebu kvalifikovaných operátorů, schopných linky obsluhovat.

V minulém týdnu jsme proto uvedli do provozu výukové robotické pracoviště, umístěné v prostorách našeho Tréninkového centra. Pracoviště je zmenšeninou reálného robotického pracoviště tak, jak je dnes využíváme pro sériovou výrobu pružin. Mimo vlastního malého robota KUKA je vybaveno funkčními zmenšeninami uchopovačů i reálných pružin, ochranné prvky i ovládací panely mají reálné funkce. V klidu tréninkového centra se tak mohou noví i stávající zaměstnanci naučit robota a jeho periferie ovládat i programovat bez rizika vzniku škody v reálném provozu.

 

Ing. Tomáš Grulich, technický ředitel

26. 3. 2018