Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Železniční průmysl

Nákladní program

Krátký dodací termín a akceptovatelná cena jsou samozřejmostí pro výrobu šroubových pružin pro nákladní program. Unifikované pružiny dle UIC pro podvozky Y25 (20 t, 22,5 t, 25 t) jsou vyráběny na vysokokapacitní CNC lince a testovány na automatickém měřícím zařízení. Specifické požadavky zákazníků jsou vždy pečlivě zohledněny v nabídce.

HŽP je největším dodavatelem pružin všem prvovýrobcům nákladních vlaků a podvozků v Evropě, ale i dodavatelem šroubových pružin pro většinu státních evropských drah s certifikací.

Listové pružiny parabolické jsou neodmyslitelným portfoliem patřícím k nákladnímu železničnímu programu. Pružiny jsou vyráběny dle UIC specifikace pro potřeby podvozků se zatížením 18 t, 20 t, 22,5 t a 25 t zatížení.

Z důvodu šetření nákladů spojených s pravidelnou výměnou listových pružin se HŽP a.s. specializuje také na opravy pružin. Speciální postup oprav je vždy předem odsouhlasený se zákazníkem.

 

Osobní program

Vysoké kvalitativní požadavky kladeny na dodávky šroubových pružin jsou vždy pečlivě přezkoumány a verifikovány výpočtovým modelem konečných prvků (FEM).

Výhody
  • vysokorychlostní vlaky
  • regionální vlaky a příměstské vlaky
  • tramvaje
  • metro
 

Lokomotivy

Součástí našich dodávek pro železniční trh jsou rovněž primární šroubové pružiny pro odtlumení kol a sekundární pružiny s laterálními charakteristikami pro tlumení podvozků.

Detail produktů

sroubova_pruzina.png
Šroubové pružiny
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny parabolické
pruzina-trapezova.png
Listové pružiny trapézové

Příklady použití

vysokorychlostni-vlak.jpg
metro.jpg
tramvaj.jpg
nakladni-vlak.jpg
lokomotiva.jpg
dmu-emu.jpg