Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Pružiny HŽP opět v USA!
Autor: HŽP Datum publikování: 05.10.2020

Obrázek1.jpg

Již začátkem roku 2008 jsme získali kontrakt na výrobu prvních 75 vozů pro významný projekt bostonské MBTA (The Massachusetts Bay Transportation Authority), která je odpovědná za provozování většiny služeb veřejné dopravy v Massachusetts, USA.

Po úspěšném startu se MBTA rozhodla rozšířit dopravní síť o další vozy regionálních železničních vlaků a oslovila společnost Hyundai Rotem, který zakázku získal a v říjnu 2018 s HŽP navázal další spolupráci. Poptávka byla zprvu na 16 vozů, ta však v průběhu jednání vzrostla. Po předložení našeho návrhu na redesign starších typů pružin následoval několikatýdenní vývoj a dolaďování technických parametrů. V roce 2019 jsme obdrželi objednávku na rekordních 83 vozů.