Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Otvíráme provoz pro exkurze studentů
Autor: HŽP Datum publikování: 25.03.2024

hzp_kamion-dratova-kompozice.jpg

Možnost podívat se na technologii tepelného zpracování v praxi využili studenti druhého ročníku Střední průmyslové školy strojnické Olomouc.

Že strojařina stále táhne nám potvrdila početná skupinka zvídavých studentů. Měli možnost projít si celou naši výrobní halu a vidět tak v praxi technologie, o kterých se učí ve škole. Proč se právě pro strojařinu rozhodl nám prozradil student Jakub: „Strojařinu jsem si vybral kvůli tomu, že jsem kluk, takže strojárna byla první volba. Rozhodoval jsem se, jestli gympl nebo strojárna a asi jsem se trefil. Po maturitě bych chtěl pokračovat, protože nechci skončit jen s maturitou. Baví mě hrozně designovat věci v 3D programech, takže bych se chtěl uchytit v nějakém designu. Ať už to bude v konstrukci nebo nějaký kreativní design. Ale zároveň mě baví i číslíčka, něco počítat“

Kromě samotné návštěvy výroby jsme připravili i našeho tréninkového robota, se kterým si všichni mohli zkusit „pohrát“. Na závěr exkurze si vyzkoušeli montáž výrobku složeného s částí našich pružin, který bude zdobit náš areál. A co si z exkurze odnáší samotní studenti? Jakub: „Jo jakože hodně mi to připomnělo praxe ze školy. Líbilo se mi tu“. 

Věříme, že v oblasti tepelného zpracování máme studentům co ukázat a budou tak exkurze v našem provozu atraktivní i pro další studenty.