Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

První pružina z Hanáckých železáren a péroven namontována na tahač DAF XF
Autor: HŽP Datum publikování: 05.04.2013

DAF

Dne 20. března 2013 byla ve výrobním závodě společnosti DAF Trucks v Eindhovenu, použita pro osazení zadní nápravy nákladního vozu XF, první listová pružina vyrobena a dodána společností  Hanácké železárny a pérovny, a.s..

Celý dlouhodobý kontrakt na dodávky pružin, který byl uzavřen na 3 roky, předpokládá dodávky čtyř typů parabolických a tří typů listových pružin. 
 
Tento významný okamžik potvrdil splnění strategického cíle společnosti Hanácké železárny a pérovny,a.s. – zvýšení obratu a diverzifikace v oblasti listových pružin. Pro společnost znamená začátek sériových dodávek velkou příležitost pro zvýšení obratu do budoucna i vzhledem k dosaženým prodejním výsledkům společnosti DAF Trucks. Společnost DAF Trucks dosáhla v roce 2012 rekordního podílu 16 % na trhu s tahači nad 16t a stala se druhým největším výrobcem tahačů nad 16 tun v Evropě.

Další událostí, která podpořila potenciál možných dodávek pružin  pro DAF Trucks, byla účast generálního ředitele Petra Vaňka a výrobního ředitele Daniela Sabla, na oficiálním představení nového tahače DAF XF EURO 6 pro dodavatele.