Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Hanácké Železárny a Pérovny, a.s. jsou mezi finalisty soutěže IT projekt roku 2009
Autor: HŽP Datum publikování: 30.06.2010

Radek Fischer

Soutěž IT projekt roku vyhlašuje každoročně Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO).

V roce 2009 se do této soutěže přihlásily Hanácké železárny a pérovny s implementací informačního systému PPROI. Implementace systému PPROI byla natolik náročná, že by bylo škoda nechat si poznatky jen pro sebe. Přihláška do soutěže vyžaduje přítomnost unikátních a vědeckých myšlenek v IT produktu. Právě to systém PPROI beze zbytku naplňuje, sám o sobě je implementací teorie Management by ROI do Prof. Milana Matějky. Jako jediný informační systém na světě měří kapitál v procesu a podporuje tak management společnosti ve správném rozhodování mezi výrobkovými a procesními variantami.

Hanácké železárny a pérovny tento produkt implementovaly jakou součást projektu restrukturalizace firmy a přebudování její struktury do štíhlé podoby. Součástí této změny byly fyzické změny v layoutu výrobních technologií, zavedení týmové práce, změna struktury řízení, zavedení plánovacího systému a změna systému odměňování. Hlavními výstupy systému PPROI jsou hrubé kapacitní plány, dílenské prováděcí plány, controlling zdrojů v procesu, nákladové a kapitálové informace (kalkulace). Za Hanácké železárny a pérovny produkt v soutěži obhajoval Ing. Radek Páleník. V těžké konkurenci se dostal až mezi finalisty soutěže. Na vítězství však ani výše popsané vlastnosti nestačily. Všechny finalisty soutěže pozval dne 2.6.2010 pan premiér Jan Fischer do krásných prostor Hrzánského paláce.