Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Hanácké železárny a pérovny, a. s. mění obchodní název
Autor: HŽP Datum publikování: 26.11.2015

hzp-zastupny.png

Dceřiná společnost Třineckých železáren – Hanácké železárny a pérovny v Prostějově se od 1. listopadu mění na HŽP a.s. Ostatní údaje společnosti (sídlo, IČ, DIČ, bankovní spojení) zůstávají beze změny.

„Změna obchodního názvu společnosti nemá žádný vliv na práva a závazky, které má společnost vůči svým obchodním partnerům, ani na jejich práva a závazky vůči společnosti. Na již uzavřených smlouvách se nic nemění,“ říká generální ředitel společnosti HŽP a. s. Petr Vaněk. „Původní název byl složitý a pro naše obchodní partnery v zahraničí nevyslovitelný, tudíž neužívaný. Šlo nám zejména o zjednodušení a zkrácení. Zároveň jsme ale zachovali kontinuitu původní zkratky, která se již zažila,“ dodává Petr Vaněk.

Změna názvu společnosti souvisí s rozvojem společnosti.

HŽP a.s. vyrábí podvozkové pružiny pro železniční a automobilový průmysl tvářením za tepla. Hlavními produkty jsou pružiny šroubové, listové a parabolické. Více než 80 % produkce putuje na export zejména do zemí EU. Mezi největší odběratele patří globální společnosti jako Scania, DAF, Iveco, Alstom nebo Tatravagonka. Tržby za rok 2014 dosáhly ve společnosti HŽP a.s. 770 milionů korun, což je nejlepší výsledek za deset let. Firma zaměstnává 280 lidí zejména z Prostějova a jeho okolí.