Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

V Hanáckých železárnách a pérovnách kalí roboti
Autor: HŽP Datum publikování: 01.07.2010

IMG_5066.jpg

Dne 24. května 2010 byla po úspěšných zkouškách prototypů pružin spuštěna výroba na nové lince tvarování a tepelného zpracování listů pružin.

Mezi nejvýznamnější inovace, které tato nová linka přináší patří výroba nových typů pružin, sdružení výrobních operací, které se dříve prováděly na izolovaných pracovištích do jedné štíhlé linky, snížení energetické náročnosti výroby, zvýšení produktivity a především definitivní odstranění namáhavé lidské práce.

Nová linka je osazena 2 roboty kteří v automatickém cyklu zajišťují obsluhu pecí, tvarovacího a kalícího automatu, rovnačky a děrovačky. Výrobní linka je výsledkem unikátní implementace moderních technologií a systémů řízení společně s metodami štíhlé výroby, které Hanácké železárny a pérovny, a. s. úspěšně zavádějí.

Linka byla uvedena do provozu v rámci projektu Inovace produktu a procesu výroby parabolických pružin, pro který Hanácké železárny a pérovny, a. s. získaly podporu Evropské unie a Evropského fondu pro regionální rozvoj.