Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Robotizovali jsme další výrobní linku
Autor: HŽP Datum publikování: 01.07.2020

20200701_091003.jpg

V rámci trvalé snahy o provozní dokonalost, zlepšování pracovního prostředí a hodnotám společnosti, které mj. Stavíme na lidech jsme na přelomu let 2019 a 2020 zrekonstruovali a robotizovali další výrobní linku.

Na lince byla po sérii testů a úspěšném zkušebním provozu zahájena standardní výroba.

Jedná se o linku válcování listů parabolických pružin, jejíž srdce (ohřívací pec a válcovací stolice) bylo zrekonstruováno a doplněno lisy. Původní, dnes již zastaralý a poruchový, systém jednoúčelových manipulátorů byl nahrazen roboty, které zabezpečují veškerou manipulaci se žhavým materiálem.

Mimo zřejmou úsporu lidské práce a snížení poruchovosti linky došlo také k výraznému snížení hlučnosti, což vede ke značnému zlepšení prostředí nejen na vlastní lince, ale i na linkách okolních.

 

Ing. Tomáš Grulich, technický ředitel

30. 6. 2020