Listové pružiny parabolické
Pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu, zaručující vysokou provozní tvarovou stálost.
pruzina-parabolicka.png
Listové pružiny trapézové
Vyrábíme za tepla tvářené listové
trapézové pružiny pro automobilový, železniční 
i další průmyslová odvětví…
pruzina-trapezova.png
Šroubové pružiny
Za tepla tvářené tlačné ocelové pružiny jsou zušlechtěny a dále zpracovány tak, aby bylo dosaženo optimálního poměru pevnosti a houževnatosti materiálu...
sroubova_pruzina.png

Výrobu šroubových pružin řídí počítače
Autor: HŽP Datum publikování: 05.06.2012

Nová linka umožňuje výrobu přesných šroubových pružin s vysokou opakovatelností

Srdcem linky je nová plně automatická kroková ohřívací pec s dopravníkovým systémem.

Společně s automatickou CNC navíječkou, která byla uvedena do provozu tehdy ještě se starou komorovou pecí v loňském roce a několika dalšími manipulačními prostředky tvoří ucelenou štíhlou výrobní linku.

Uvedením linky do provozu se Hanáckým železárnám a pérovnám, a.s. podařilo zcela eliminovat namáhavou ruční manipulaci s pružinami na tomto pracovišti, zvýšit produktivitu výroby a snížit spotřebu energií. Automatizace výroby také výrazně zvýšila kvalitu výroby a umožnila zavést do výroby nové typy přesných šroubových pružin.

Linka byla uvedena do provozu v rámci projektu Automatizace ohřevu navíjení šroubových pružin, pro který Hanácké železárny a pérovny, a. s. získaly podporu Evropské unie a Evropského fondu pro regionální rozvoj.